Home O nás Laserová poradna Kontakt
logo LASOCAREZ vašich dotazů:


Musím si gel nanášet každý den?

Chcete-li dosáhnout dobrých výsledků, pak ano. Pravidelným nanášením gelu je podmíněna správná funkce metody Lasocare. Při prvotním ozáření je reakce v kůži nastartována.  Každý večer pak vmasírujte několik kapek dalšího gelu, aby se energie z dávky předchozí přenesla na dávku nově přidanou.

S jakými přípravky se Lasocare nesnáší?

Gel Lasocare Basic 645 je možno použít se všemi známými kosmetickými přípravky. Dáváme pozor na agresivní čisticí pleťové vody, protože po jejich použití je povrch pleti otevřený a mohl by si z gelu nasát přílišné množství vody. To by se pak mohlo projevit krátkodobým zrůžověním pleti. Jistější je používat izotonické čistící prostředky. Po ošetření několika tisíc zákaznic nebyly shledány významnější nežádoucí reakce. Zajímají-li Vás výsledky, dosažené s Vašim konkrétním přípravkem obraťte se na poradenskou linku Lasocare.

Vzniká alergie na gel, popřípadně na laserové záření?

Lasocare ředíme mezi hypoalergení, tedy alergie tlumící metody. Někdy pozorujeme dočasné zrůžovění přecitlivělé, popraskané nebo větrem ošlehané kůže krátce po aplikaci. Je to pozitivní známka lepšího prokrvení a zahájení léčebného procesu v povrchových vrstvách pleti. V takovém případě pokračujte v ošetřování a máte-li pochybnosti, konzultujte poradenskou linku Lasocare.

Nemùže mi laser Lasocare ublížit? Je to přece záření!

Prosím rozlišujte velmi pečlivě mezi destruktivním zářením ionizujícím (rentgen, ultrafialové světlo) a blahodárným zářením neionizujícím (viditelné světlo, červený, zelený nebo infračervený laser). Laserový paprsek nízkého výkonu dodává kůži informaci, jak by se měla regenerovat, ale do buněčných funkcí nezasahuje. Proto je laser nejšetrnějším a padoxně i nejpřírodnějším prostředkem, jaký má dnes moderní kosmetologie k dispozici.

Slyšela jsem o zpevňování poprsí metodou Lasocare. Co je na tom pravdy?

Při vývoji výrobce tento cíl sice nesledoval, ale je pravdou, že četné salony tuto metodu rozšířily přes dekolt na poprsí. Zpevnění kolagenních vláken se skutečně velmi výrazně projevuje i zde.

Pomáhá lasocare proti celulitidě?

Ano, mnohá pracoviště metodu Lasocare proti panikulóze (nesprávně cellulitidě) skutečně s úspěchem nasazují. Využívají tak kombinovaného efektu zpevnění kůže a hlavně zlepšení subkutánní, tedy podkožní látkové výměny. Nasazuji však plošnou sondu Hexaline s šesti nebo dokonce scanner PANORAMA s dvanácti laserovými paprsky. Aktivační časy se pohybují kolem 20 minut. I přes naši počáteční skepsi jsou dosažené výsledky až překvapivě dobré.

Pomáhá Lasocare po depilaci voskem?

Při voskové depilaci je kůže značně namáhána a vystavena mikrobiálním vlivům. Lasoare ji rychle zklidňuje, regeneruje a čistí. Pro odstraňování chloupků však doporučujeme použít šetrnější a hlavně trvalou metodu  Teleangitron.

Pomáhá lasocare u rozšířených žilek?

Laser sice výrazně zlepšuje pružnost cévní stěny, ale na skutečně efektivní odstraňování těchto tzv.teleangiektázií je nejvhodnější Teleangitron, nebo některý z laserů pracujících na principu " DEKA". Informace o nejbližším vhodně vybaveném pracovišti Vám poskytne telefoní linka Lasocare 777 222 002.

Je nutno používat v salonu ochrané brýle?

Přístroj Lasocare je konstruován tak, aby v žádném případě nepřekročil parametry kosmetické laserové třídy 3R, dříve zvané 3A. Ošetřující pracovníci proto ochrané brýle mít mohou, ale nemusí. U klientky však ochranu očí vatovými tampony nebo brýlemi doporučujeme zejména z psychologických důvodů.

Dříve jsem používala "laserovou masku", ale pak jsem přešla na metodu Lasocare. Dají se kombinovat?

Nemusela jste "přecházet", oba přípravky se navzájem nevylučují, naopak všechny masky získají v souhře s metodou Lasocare na plné účinosti. Představte si gel Lasocare jako stavební základ, dobře zakotvený a spolehlivý. Skutečná, opravdu laserová maska dosud neexistuje. Tzv. laserové masky pracují většinou na principu krycího filmu, pod ním je rozkladem uhličitanů produkován kysličník uhličitý. Pleť je tak pročištěna a hydratována. Pod ochraným filmem však k dokonalé regeneraci schází ještě kyslík, který je při použití gelu Lasocare produkován ve správném množství a na správném místě. Používáte-li tedy jakoukoli masku, nanášejte ji proto až na dobře aktivovaný gel Lasocare.

Jak dlouho po otevření tubičky gel vydrží? Musím jej skladovat v ledničce?

Tuba gelu je při správném používání spotřebována za jeden lasocarový cyklus, který trvá přibližně 30 dní. Neotevřená tuba gelu vydrží díky samostabilizujícímu účinku laktoferinu déle než tři roky. Během času gel lehce žloutne, účinnost se však nemění. Skladování v ledničce neni nutné, postačí chladná a temná místnost. Teploty nad 55°C  a přímý dopad slunečních paprsků však gel rychle znehodnocují.

Jsem alergická na kosmetické přípravky. Budu moct lasocare používat?

V databance projektu lasocare je shrnuta zkušenost s desítkami tisíc ošetřenýc klientek z nejrůznějších zemí. Ze statistiky vyplívá spíše účinek alergie rychle utišující. Zkuste metodu nasadit aspoň po dobu jednoho lasocarového cyklu. pokud nebudete zcela spokojena, poradenská linka Lasocare Vám určitě pomůže nalézt nejvýhodnější řešení.

Co jsou to volné radikály? Jsou obsaženy v gelu Lasocare?

Přípravky s volnými radikály jsou vysoce účiné dermatologické prostředky. Například krémy s obsahem dibenzoylperoxidu rychle odleptávají povrchová aknetická ohniska. Patří však výhradně do rukou lékaře. Lasocáre však pracuje na jiném principu. Při produkci kyslíku v něm nevznikají liché atomy, schopné poškozovat buněčnou stěnu. Dokonalou čistotu reakce zde totiž hlídá enzym laktoferrin, známý jako velmi účinná antioxidační ochrana organismu proti stárnutí. V mléce savců jej použila příroda a jeho použití v gelu Lasocare se velmi osvědčiuje.

Na jizvy používám laser Lasocare se sondou Hexaline už druhým rokem s velmi dobrými výsledky. Nedávno mě navštívila zákaznice (56) se zanedbanou vystouplou keloidní jizvou po operaci apendixu. Na pravidelné laserové ošetřování (sondou Hexaline 6 x 5 mW) skoro vůbec nereaguje. Dělám něco špatně?

Vy se chyby nedopouštíte, používaný postup i vybavení jsou zcela korektní. Z Vašeho popisu a z věku zákaznice lze však usuzovat, že tato operace slepého střeva proběhla již dávno a jizva už není reaktivní. Nejlepších výsledků je možno dosáhnout u max. tříletých jizev. Jizvy starší šesti let reagují jen asi v 30% případů. Samozřejmě se k nám občas dostanou skutečně ověřené zprávy o úspěšném ošetřování dvacetiletých jizev, ale zde se jedná o vyjímky. Zajímavé je, že u takto vyjimečných případů se jednalo vždy o muže. Znáte-li podobné případy u žen, prosím kontaktujte nás.

Naše pracoviště se zabývá laserovou kosmetikou už řadu let. Nyní řešíme obtížný případ necelý rok staré hluboké poúrazové jizvy v obličeji, která se táhne přes celou čelist k uchu. Tkáň v jejím okolí tuhne, což deformuje výraz obličeje a ztěžuje mluvení. Máme k dispozici už starší HeNe laser 1mW. Doporučíte nám pracoviště, na které se postižená klientka může obrátit?

Problém zřejmě spočívá v hloubce jizvy, do které paprsek Vašeho laseru již nezasáhne. Mnohem lepší naději na úspěch by mělo přístrojové vybavení, jaké používají Vaše kolegyně ve výše uvedeném případě. Nejjistější výsledek však slibuje použití speciálních scannerů řady SCANN 3500. To jsou scannovací laserové přístroje, které disponují až třemi lasery různých vlnových délek (infračervená pro hluboké vrstvy a svalovinu, červená pro střední vrstvy podkoží a zelená pro svrchní vrstvy). Tím je možno přesně určit, do jaké hloubky chcete tkáň aktivovat. V současné době je takový přístroj k dispozici v Centru laserové estetiky na Bělehradské ulici v Praze, případně v Olomouci v centru Orthopedia

Zákaznici (21) zůstalo po úspěšné léčbě akné na obličeji a zádech množství čerstvých keloidních jizviček. Máme Lasocare se sondou Argentum 5 mW a sondu Hexaline 6 x 5 mW. Jsou to sondy vhodné na keloidní jizvy? Jaké parametry ošetření máme použít? Je třeba používat gel Lasocare?

Máte slušnou naději na uspěch. Použijte sondu Lasocare Hexaline (velmi vhodná), aplikujte 2 x týdně 10 minut na plochu obličeje, popřípadě 1 x týdně 16 min. Účinek výrazně zvýšíte shora popsanou bodovou tlakovou masáží. Gel Lasocare používejte vždy, když povrch pleti ještě vykazuje skon k tvorbě akné.

Se systémem Lasocare pracuji tři roky, v průměru provádím čtyři laserová ošetření denně. Moje zákaznice jsou převážně středního věku, mají zájem o ošetření vrásek, s akné se setkávám spíše vyjimečně. Můj dotaz: učitelka ve věku 50 let ke mně dochází na Lasocare pravidelně druhým rokem. Před měsícem absolvovala laserovou operaci oka a má obavy, že ošetřování Lasocarem v blízkosti očí by jí mohlo uškodit. Osobně jsem přesvědčena, že se bojí zbytečně, ale chybí mi argumenty, můžete mi je poskytnout?

Lasery k operacím oka dosahují značných výkonů až desítek Wattů a jejich energie je využita k prudkému zahřívání operované tkáně. Kosmetické lasery Lasocare pracují jinak: předávají ozařovaným buňkám informaci, která zvyšuje stupeň jejich uspořádanosti. K tomu postačují výkony desettisíckrát nižší, tedy jednotky miliwattů. Kosmetické sondy Lasocare jsou navíc pro jejich fyzikálně-optickou konstrukci považovány za jedny z nejbezpečnějších vůbec.

Lasocare mám dva roky, chodí ke mně 20 - 25 zákaznic týdně, většinou středo- a vysokoškolačky s trudovitou pletí. Laserem a gelem ošetřuji každou. Vrásky skoro nedělám. Na akné se mi Lasocare osvědčil výborně, neosvědčil se mi na opary, které jsou už trochu starší. Mám otázku: někdy se stane, že zákaznici se stav akné po ošetření Lasocarem na pár dní zhorší. Co mám proti tomu dělat nebo co mám těm zákaznicím říct?

Zesílení samoléčebného mechanismu v pleti, vyvolané nasazením metody Lasocare, se občas projevuje dosti výrazně. Bylo pozorováno v prvních třech dnech a odezní zpravidla během 24 hodin. Odborníci tento úkaz hodnotí jako kladný projev vzrůstající imunity pleti. Příslušnou zmínku naleznete také v příbalovém letáku. Pokud zákaznice předem o metodě Lasocare správně poučíte, přivítají toto zdánlivé zhoršení stavu jako důkaz, že metoda začíná působit.

S různými lasery pracujeme více než deset let. Spolu s kolegyní provádíme osm až jedenáct lasocarových ošetření denně. Specializujeme se na vrásky. S Lasocarem jsem však dosáhla některých zajímavých úspěchů, které se snažím zachytit fotoaparátem. Při prohlížení snímků je nápadné, že pleť je po ošetření vždy růžovější, než na jeho začátku. Proč?

Správně jste vypozorovala tzv. mikrocirkulační jev, který byl samostatně popsán teprve v roce 1987. Laserové světlo působí v krevních vlásečnicích naší pleti tzv. vasodilataci, rozšíření cévního profilu. Vítaným způsobem se tak zlepšuje prokrvení svrchních vrstev pleti a jejich zásobování živinami. Tento efekt nemá douhého trvání, běhen dvaceti minut až jedné hodiny se profil jednotlivých vlásečnic vrací opět k normálu. Zejména ve Švýcarsku byly konány pokusy, jak trvání mikrocirkulačního jevu prodloužit, výsledky však dodnes nebyly publikovány.

Na letním semináři metody Lasocare v Rožnově jsem slyšela o zvýšeném prokrvení pleti během ošetření laserem. Jedna moje nová klientka má značné potíže s rozšířenými žilkami. Nemohlo by je použití laseru ještě zhoršit?

Jak už uvádíme v odpovědi na předchozí dotaz, je efekt rozšíření žilek jen dočasný a dokonale vratný. Laser navíc působí obecně kladně na regeneraci a zpevnění žilních stěn. Přesto, že tento účinek je patrný až po dlouhodobé aplikaci, bývá zákaznicím s teleangiektáziemi laserové ošetření často doporučováno.

Používáme laser Lasocare s gelem Lasocare tři roky, zákaznice jsou spokojeny především s ošetřením vrásek a akné, v poslední době jsme měli dokonce i několik úspěchů s poruchami pigmentace. Provádíme dvě až pět laserových ošetření denně. Nedávno jsme vyzkoušeli zásilku laserových gelů od jiného výrobce. Jednak jsme byli zvědaví, jednak jsou tyto gely levnější. Výsledky nás zklamaly. Gely jsou lepkavé, mírně dráždí některé typy pleti a není vidět žádný kladný efekt. Při dotazu u dealera nám bylo vysvětlováno, že se opravdu výborně hodí právě pro použití s laserem Lasocare a že chyba musí být na naší straně. Máte s tím nějaké zkušenosti?

Pravděpodobně se jedná o některý z „laserových“ gelů, kterých v poslední době výrazně přibylo. Na rostoucí popularitě laserové kosmetologie si někdy chtějí přilepšit i prodejci, kteří nedbají na pověst vašeho salonu, nýbrž na obchodní stránku věci. Podle našich dosavadních poznatků se nejčastěji jednalo o běžné přípravky na bázi glycerinu a panthenolu, které mají na pokožku vítaný změkčující a hydratační účinek, ale žádná z přimíchaných složek nevykazuje specifickou citlivost na laserové záření. Rozlišit podvrh je celkem jednoduché - dealer by před vámi neměl dělat tajnosti. Důkladně prostudujte příbalový leták a nechejte si od distributora naprosto detailně vysvětlit, které konkrétní látky dovolují přípravku nést označení „laserový“, jak s laserem spolupracují a jak na pleť působí. Pokud uslyšíte odkaz na výrobní tajemství, mějte se na pozoru! 

Chrání gel Lasocare před slunečním popálením?

Nechrání. Gel Lasocare obsahuje mj. směs lactoperoxidázy a lactoferrinu a působí proto výtečně na již utrpěné popáleniny, ve většině případů zabrání sloupání popálené kůže, spolehlivě napraví i hodně rozsáhlé škody, ale před nerozumným pobytem na slunci se musíte chránit sami.

V létě budu s laserem Lasocare pracovat v jednom přímořském hotelu. Je lépe ošetření Lasocarem nabízet klientkám před a nebo po návštěvě pláže?

Doporučujeme aplikovat gel Lasocare vždy až po pobytu na slunci. Jen tak je možno dokonale využít regeneračni schopnosti tohoto preparátu a napravit sluncem způsobené škody. Aplikace před pobytem na pláži je méně účinná, protože destruktivní vliv slunečního záření výsledky vaší předchozí péče ruší.

Po krátkém pobytu na slunci (i za sklem auta) trpím sluneční alergií, kůže v oblasti dekoltu je poseta drobnými svědivými pupínky. Pod ramínky je kůže čistá. Moje kosmetička mi doporučila ozáření laserem a gel Lasocare. Váhám, protože se obávám zhoršení alergie.

Onemocnění jménem „sluneční alergie“ v medicíně neexistuje. Tento pojem je laickou veřejností používán pro popis polymorfních světelných dermatóz, které však nepatří mezi alergická onemocnění. Vámi uvedený popis tomu přesně odpovídá, typický je výskyt krátce po ozáření a především ohraničení pouze na místa, na která dopadalo sluneční záření-„pod ramínky je kůže čistá“. Tyto stavy jsou dobře prozkoumány. Po jisté době (dny) zpravidla odezní samy. Pro urychlení normalizace kožního povrchu je vhodné použití přípravků, obsahujících antioxidanty. Volba gelu Lasocare je proto namístě, protože obsahuje lactoferrin. Dosavadní zkušenosti jsou jednoznačně pozitivní.

Na konci pobytu u moře jsem dostala malorka akné. Na ramenou a ve výstřihu mám velmi drobné načervenalé bublinky, ale žádné vřídky. Lékař prohlásil, že to přejde samo, ale už dva týdny je to pořád stejné. Pomůže mi kosmetický laser?

Mallorca-akné popsal a pojmenoval roku 1972 dánský lékař Nils Hjorth. Trpěla jím výprava dánských turistek, navrátivších se právě z ostrova Mallorky. Vzniká poškozením folikulárních buněk působením UV záření. Typický je pozdější výskyt a dlouhodobější průběh (týdny), než u výše uvedené polymorfní světelné dermatózy. Na kožním povrchu se také nevyskytují komedony- „... mám velmi drobné načervenalé bublinky, ale žádné vřídky“.

Projevu Mallorca-akné je možno předcházet volbou správného slunečního ochranného krému, který by kromě správného ochranného faktoru měl obsahovat nezávadný emulgátor. Tento požadavek je u moderních přípravků většinou splněn a proto se se skutečným Mallorca-akné, ve srovnání s polymorfní světelnou dermatózou, setkáváme stále řidčeji. U zvláště citlivých pletí doporučujeme nepoužívat sluneční ochranný krém, nýbrž ochranný gel. Gely totiž žádné emulgátory nepotřebují. Použití kosmetického laseru doporučujeme. V tomto případě se nemusí jednat přímo o systém Lasocare, vyhoví i lasery běžného provedení.

Proč je výsledný efekt metody Lasocare vydět nejvíce na kuřácích?

Pleť kuřáků je přes krevní oběh zatížena škodlivinami vznikajícími při spalování papíru a tabáku z cigaret. Její prokrvení je silně omezeno, trpí výrazným kyslíkovým dluhem, pevnost a pružnost se vytrácejí. Ošetření metodou Lasocare škodliviny rychle odplavuje a vyrovnáná kyslíkový dluh. Na mikroskopických snímcích je proto rozdíl pleti před a po ošetření kuřaček mnohem zřetelnější, než tomu je u nekuřaček.

Před lety jsem trpívala na akné. Dnes používám Lasocare jen na vrásky. Proč se mi objevily na bradě pupínky?

Hluboko v kůži Vám zbyla "spící" drobná zánětlivá ložiska. Gel lasocare je objeví a vyhojí. Proces bývá provázen přechodnými projevy nečisté pleti, které po krátké době, obvykle několika dnech, vymizí.

Jsem v šestém měsíci těhotenství, moje pleť je plná malých vřídkù. Dermatolog mě posílá ke kosmetičce na Lasocare. To je přece v těhotenství zakázáno!

Ano, v návodu k použití přístroje skutečně stojí: Neozařujte podbříšek těhotné ženy..." Pokud se však osvit laserem omezí jen na obličejové partie, nemějte žádné obavy. Máte-li však jakýkoli pocit nejistoty, zaujměte prosím konzervativní přístup a s ošetřováním začněte až po porodu.

Jaká je finanční náročnost ošetření?

Cena originálního balení gelu je 365 korun. Při předepsaném používání vystačí obsah tuby přibližně na 30 dní. Vaše investice do zdravé pleti Vás tedy stojí přesně 12,20Kč denně.

Velmi často slýchám o výhodách gelu LASOCARE, ale jaký je Váš osvědčený postup?

Je jedno, jestli gel vmasírujete do hloubky pleti hned po počátečním očištění, nebo po aplikaci masky. Důležité je pouze dostat jej co nejhlouběji do pórových mezer. Hned poté proveďte aktivaci gelu pomocí laseru LASOCARE 645 nm a dokončete kosmetické ošetření jako obvykle. Zákaznice si tubičku gelu odnese domů. Pozor! Gel si vmasíruje do pleti každý den, aby aktivační energie mohla takříkajíc řetězově přeskakovat ze starého gelu na nově vmasírovaný. V naší ordinaci klientce důrazně vysvětlujeme, že se tak stává spolupracovnicí a pravou rukou kosmetičky či ošetřujícího dermatologa.

Pomùže LCR proti starým jizvám?

Buďme realisté, zatímco čerstvé jizvy na laser reagují velmi dobře, u keloidních jizev starších 3 let můžeme dosáhnout pouze částečné dekolorace jizvy, její odstranění touto metodou není možné.

Kdy je nejlépe gel nanášet?

Z dlouhodobých testů vyplývá, že nejvýhodnější doba je večer po odlíčení a očištění pleti. Po nanesení gelu můžete použít Váš obvyklý noční krém.

Pomáhá Lasocare také u akné?

Jednoznačně ano. Účinek se sice dostaví až za 1 týden, je ale až překvapivě příznivý a trvanlivý. Těžší formy vždy konzultujte s lékařem.

Pomáhá Lasocare proti bradavicím?

Často slýcháme, že LCR  v těchto případech pomohl. Naše vlastní zkušenost to však nepotvrzuje. Nejlépe je tuto metodu používat k účelu, pro který byla vyvinuta, tedy proti vráskám a akné.

Mohu použít LCR po depilaci voskem?

Při depilaci voskem je pleť značně namáhána. Použití Lasocare pro její zklidnění je nejvhodnějším řešením. Pro odstraňování chloupků doporučujeme používat šetrnější teleangitronickou metodu.

Pomáhá Lasocare u rozšířených žilek?

Lasocare zlepšuje pružnost cévní stěny a většina salonů se může pochlubit dobrými výsledky. Na skutečně efektivní odstraňování rozšířených žilek předepisujeme teleangitron, nebo některý z laserů konstrukce „DEKA“.

Mohu po ukončené měsíční kúře Lasocare začít ihned s kùrou novou?

Ano, doporučujeme během následujících deseti dnů Lasocare aplikovat pravidelně znovu, tehdy je efekt nejvýraznější.. Počet opakování přitom není omezen.

Kdy je nejlépe gel nanášet?

Gel Lasocare je třeba nanášet pravidelně denně, vynechání delší než 48 hod snižuje účinnost. Z praktických zkušeností je známo, že nejvýhodnější čas je večer po odlíčení a očištění pleti. Po nanesení gelu je možno použít Váš obvyklý noční krém.

Prohloubí se moje vrásky, když přestanu Lasocare používat?

Je zajímavé, že tuto otázku slyším já i moje kolegyně při každé konzultaci. Ne, vrásky se samozřejmě neprohloubí, jejich profil zůstane i po přerušení nebo vysazení gelu plošší, protože během  lasocarové péče jste takříkajíc stála na „brzdě stárnutí“ Vaší pleti.

Neuškodí mi, když budu metodu Lasocare užívat celoročně?

Ne, metoda Lasocare je základem běžné péče o pleť a její přednosti se projeví nejzřetelněji právě během skutečně pravidelného používání. Celoroční užívání metody Lasocare udržuje pleť v přirozené rovnováze: vitální, čistou a dýchající.

Často slýchám pojmy MĚSÍČNÍ KÚRA LASOCARE a CYKLUS LASOCARE? Jaký je v tom rozdíl?

 Pozor na názvosloví: to, co nazýváte "měsíční kúrou", je nesprávné označení pro pravidelné měsíční cyklické ošetření metodou Lasocare, hovorově nazývané "lasokerový cyklus". Pojem "kúra" používejte jen tehdy, chcete-li označit čas od času prováděné (zvláště intenzivní) ošetření - například u velmi poškozené či nanáhané pleti.

Zlepší se účinek, když budu chodit na laserovou aktivaci každý den?

Zlepší, pokud máte možnost a čas chodit na laser častěji, můžete experimentovat s intenzivní, tzv.kůrovou aktivací. Vícenásobný osvit laserovým světlem se projeví na rychlejším a hlubším účinku ošetření.